holka se usmívá na notebook

Už je to víc jak 5 let. Byla jsem ještě studentskou obchodní akademie, když jsem poznala mého partnera.

Začalo to tím, že jsem se chtěla zlepšit v angličtině, kterou jsem roky flákala. Navíc jsem se kvůli lásce k fotbalu začala učit španělsky. A jelikož už jsem v minulosti chvíli používala webovou stránku http://interpals.net, tak jsem se zde znovu zaregistrovala.

Co to je interpals?

Interpals je webová, kde si můžete dopisovat s lidmi z celého světa. Vyberete si jestli chcete chatovat či psát e-maily nebo si posílat dopisy. Také zda chcete hledat přátele, flirt nebo něco víc. Já jsem si zvolila přátelství, ale nakonec to dopadlo jinak. Ovšem není to seznamka, je to webová stránka na zlepšování se v jazyku pomocí rodilých mluvčích.

Dopisovat si s lidmi můžete přímo na této stránce nebo se zde s nimi seznámit a poté pokračovat na skype či jinou chatovací aplikaci. Většina lidí se přesune z interpals na Skype, kde si spolu mohou i volat.

Dopisování

Já si psala s pár lidmi ze Španělska a pár dalších zemí, ale naše konverzace nebyla moc častá. Až do té doby než mi napsal jeden kluk (můj současný přítel). Zeptal se mě na věc, která mě zaujala. Víte, jak všichni kluci vidí mladou holku a první je „Ahoj, jak se máš?“ nebo „Máš krásné oči.“. Ten kluk se mě zeptal jestli nesnáším fotbalový klub Valencie. Jelikož jsem měla v popisku, že jsem fanynkou Realu Madrid.

Začali jsme si psát o svých zemích, jaké jsou kulturní rozdíly. Také komentovali fotbalové výsledky. Po pár dnech, kdy jsme si psali pravidelně, jsme se přesunuli na Skype, který jsem měla kvůli soukromí vytvořený speciálně pro interpals.

Na Skypu jsme si psali během noci, kdy jsem bývala vzhůru do 4 do rána a vstávala v 6 ráno do školy, ale když jste zamilovaní, tak energii čerpáte jinde. I tak jsem tyto propsané a neprospané noci dospávala po škole, protože přítel míval školu odpoledne, tak dospával dopoledne.

Po pár dalších dnech jsem to byla já, kdo vyznal svou lásku. Byla to možná mladistvá nerozvážnost, která ovšem dopadla dobře 🙂

Poprvé naživo jsme se viděli po 3 měsících dopisování, kdy přiletěl za mnou na měsíc do Česka. Když jsem odjížděla z letiště domů, tak jsem celou cestu probrečela. Také proto, že jsem věděla, že se brzy neuvidíme, protože ho čekalo jedno roční studium v Anglii a mě teprve třetí ročník střední školy.

Nyní po více než 5 letech jsem ráda, že jsem se znovu zaregistrovala na interpals. A jak jste se se svými partnery poznali vy? Nemusí to být cizinci. Zajímají mě vaše příběhy. Můj byl docela riskantní, ale dopadl dobře. A jsem za něj ráda, protože dva introverti by se asi těžce potkali jinde než online.

Coffee photo created by katemangostar – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

[instagram-feed]